1

Hypoteka

Pokud jste si někdy pořídili půjčku bankovní a nebo nebankovní, můžete mít docela dobrou představu jak funguje hypotéka – půjčka oproti zástavě nemovitosti. Jde o finanční půjčku, která oproti nízkým půjčkám bývá poskytována oproti zástavě nemovitosti dlužníka. Dlužník může s nemovitostí nakládat i během splácení hypotéky, může tedy nemovitost prodat a převést na jiného člověka. Zástava nemovitosti je úkon zápisu na katastru nemovitostí, nedochází k vystěhování dlužníka pokud tento plní závazky, které souhlasil že bude plnit podpisem hypoteční smlouvy.

Kolik peněz si budete moci vypůjčit na hypotéku? Toto záleží hlavně na tom, jakou cenu vaše nemovitost má. Dochází tedy k odhadu ceny nemovitosti a následně firma poskytující hypotéky (věřitel) může vidět kolik peněz zájemci nabídne. Peníze se nenabízí až do hodnoty nemovitosti, ale je to přibližně velmi zhruba 60% z ceny nemovitosti. Zájemce o hypotéku nemusí zažádat o maximální částku kterou může dostat ale možná bude lepší půjčit si pouze tolik, kolik je skutečně potřeba si půjčit.

Ve smlouvě se mimo jiné dlužník zavazuje pravidelně splácet půjčené peníze věřiteli. Je pochopitelné, že služba hypotéky není bezplatná a dlužník musí firmě platit poplatky za poskytnutí úvěru. Tyto poplatky kryjí režijní náklady provozu firmy, zisk firmy. Poplatky různých firem, bank jsou různé a proto před získáním hypotéky je potřeba prozkoumat několik nabídek firem, vybrat si firmu s pozitivními ohlasy, firmu komunikující se zákazníkem a firmu existující delší dobu.

Na internetu i v ekonomických magazínech je možné nalézt další doporučení jak postupovat ohledně hypotéky. Jsou k nalezení i různá porovnání hypotečních produktů, která můžete vzít v úvahu při svém rozhodování které firmě důvěřovat. Při každé půjčce je pochopitelně potřeba spočítat si náklady a celou věc rozmyslet a prozkoumat všechny atributy hypotéky.

Долги-чехов

Rychlá půjčka zajištěna pomocí internetu

Jako zájemci o půjčku máme naštěstí k dispozici docela rozmanité možnosti kde získat peníze. Pokud jde o malou finanční částku, možná máte známé a nebo přátele, se kterými se dobře znáte a které můžete požádat o finanční pomoc. Někdo zase preferuje půjčku rovnou od specializované firmy. Nebankovní půjčky poskytované soukromými firmami jsou totiž jednoduché na získání a nejsou ani příliš pomalé. Není potřeba se někoho doprošovat, ale firma je ráda že vám může peníze půjčit – také za to dostává poplatky, které se pohybují od přibližně 10% do přibližně 50% z celkové částky, kterou si půjčíme.

Možnost která vás v souvislosti s půjčkou může napadnout je bankovní půjčka. Zde je možné získat půjčku levněji, avšak budete asi muset prokázat svůj příjem a banka si vás ověří zda nemáte nějaké nezaplacené dluhy. Pokud banku nemáte rádi a chtěli byste vyzkoušet něco nového a jednoduchého, pak hledejte takzvanou nebankovní půjčku. Nebankovní, jelikož peníze nepůjčkuje banka, tak jak bývalo často zvykem. Na nebankovních půjčkách je dobré to, že si máte z čeho vybírat. Zvláště pomocí internetu naleznete vyloženě desítky nabídek jednotlivých nebankovních firem. Mluvili jsme již o rychlosti a jednoduchosti, kterou nebankovní půjčka nabízí. Zvláště půjčka ihned a nebo také rychlá půjčka před výplatou umožní člověku získat finance třeba během 48 hodin a někdy i rychleji.

Rychlost půjčky je závislá na způsobu doručení peněz. Nejobvyklejším způsobem doručení je bezhotovostní převod na bankovní účet zákazníka. V souvislosti s tímto převodem vás možná již napadá, že o víkendu peníze nechodí kvůli bankám a také, že převod peněz mezi bankami trvá asi 1 až 2 pracovní dny. Potřebovali byste tedy nalézt firmu, která peníze odesílá z účtu u stejné banky jakou máte vy, jelikož převody v rámci banky bývají hotové obvykle ihned. Zkuste si schválně do internetového vyhledávače zadat kód vaší banky a půjčka. Třeba se vám takto podaří nají firmu, která vám zajistí velmi rychlou půjčku.

10

Mimořádná splátka hypotéky

Hypotéka umožňuje získat vyšší finanční obnos k financování například bydlení a nebo jiných výdajů které mohou spotřebitele potkat. Rozdíl v hypotékách je velký, buď je možné získat hypotéku běžně od banky oproti zástavě nemovitého majetku a nebo také od firmy nebankovní. Některý hypoteční úvěr může být omezený například tím způsobem, že získané finance lze použít jen na účel, který povolí banka. U nebankovních hypoték pro zájemce o neúčelovou hypotéku tato mrzutost odpadá. Nebankovní hypotéka však bývá často dražší nežli ověřené bankovní hypotéky. Zájemce má však na výběr a může nabídky firem mezi sebou porovnávat. K tomuto účelu porovnání je internet docela užitečným nástrojem, který tento proces dosti urychlí. Zájemce může využít například internetových vyhledávačů a otevírat jednotlivé nabídky paralelně do několika oken internetového prohlížeče.

A co mimořádná splátka hypotéky? Hypotéka je dlužníkem splácena často dlouhé roky pokud platí splátky z průměrného rozpočtu občana České republiky. Získá-li však dlužník vyšší finanční obnos může ho napadnout právě mimořádná splátka hypotéky jako možné řešení vysokých poplatků za tento typ úvěru. Nemusí však být úplně pravdou že zaplatím část půjčky a nebo celou hypotéku vyplatím a nebudu tedy muset zaplatit poplatky. Banky a nebankovní firmy totiž počítají se zisky, které pokryjí jejich náklady související s hypotékou. Mimořádná splátka hypotéky tedy bývá zpoplatněna a dlužník by ve svém zájmu měl přesně zjistit kolik ve svém případě zaplatí poplatky. Následně je potřeba aby bylo spočítáno kolik zaplatí při běžných splátkách. Díky tomuto výpočtu se zjistí která možnost je výhodnější pro dlužníka po finanční stránce.

Půjčka hypoteční je vázána na zástavu nemovitosti, bývá docela obvyklé, že peníze si může žadatel půjčit až do výše přibližně 70% ceny nemovitosti. V případě nemožnosti splacení závazků pak propadá celá nemovitost ve prospěch věřitele – nebankovní firmy a nebo banky. Je to tak v souladu se zákonem podle smlouvy, kterou dohodli a podepsali obě strany – jak dlužník tak věřitel.