unnamed

Bankovní úvěry

Banka je možná to první na co si vzpomenete v souvislosti s penězi, získáním peněz. Většina čechů ve středních letech již má svůj bankovní účet na který jim chodí výplaty peněz od zaměstnavatele. Banka peníze uchovává, investuje a půjčuje na úrok. Poskytuje další služby jako je pojištění a nebo leasing. Je tedy pochopitelné že první nápad kde získat peníze bude banka. Bankovní úroky také patří mezi ty cenově výhodnější, na druhou stranu bankovní úvěr může být méně dostupný lidem, kteří jsou například studenty, nemají momentálně zaměstnání a podobně. Banka si vybírá a obvykle půjčí pouze pokud zájemce může doložit své příjmy a nebo dostatečnou transakční historii na bankovním účtu. Úvěr je tedy finanční půjčka a v česku tyto bankovní úvěry mohou získat osoby starší osmnácti let a osoby svéprávné. Další podmínky jako je podmínka zaměstnání si již banky stanovují dodatečně a více či méně se různí.

Jestliže již máte svůj osobní bankovní účet, pravděpodobně bude pro vás nejrychlejším řešením zavolat a nebo napsat email do banky u které účet již máte. Zaměstnanec firmy by pak měl dále poradit jaký typ úvěrů je pro zájemce k dispozici a jaké jsou jeho podmínky. Navštívit banku je možné i bez objednání, avšak v případě objednání je pak odbavení obvykle rychlejší.

Bankovní úvěry nejsou jediné řešení, které může zájemce o půjčku využít, nabízí se mu také úvěry od běžných firem s.r.o., které mají také právo poskytovat své finance formou půjček – úvěrů. Poplatky bývají u nebankovních firem obvykle vyšší, žadatel však půjčku získá ve větším množství případů než je tomu u žádosti o půjčku k bance. Někdy mají nebankovní firmy totiž nižší požadavky, například nekontrolují zda žadatel má záznam v registru dlužníků a nebo nepožadují další osobu jako ručitele půjčky. To je tedy výhodné a jednodušší než obvykle bankovní úvěry.