1

Informace o půjčce na směnku

Půjčky na směnku mohou být pro mnoho lidí, opravdu velice zajímavým typem půjček. Jde o jednu z nejstarších a nejjednodušších forem půjček. Nebankovní půjčka na směnku má opravdu mnoho výhod a je nabízena mnoha nebankovními společnostmi. Pokud vám nevyhovují klasické úvěry od banky či od jiných nebankovních firem, je půjčka směnku vhodná právě pro vás.

Výhodou půjčky na směnku je to, že půjčku splácíte jednorázově na konci dohodnuté doby splatnosti. Pokud si tedy od společnosti půjčíte 50000,- Kč na konci doby splatnosti firmě splatíte např. 55000,- Kč. Záleží však na výši úroků, uvedl jsem to jen pro příklad. Doba splatnosti je různá, může jít o dvanáct měsíců, ale např. i o 36 měsíců, záleží na tom jak se se společností dohodnete. Některé společnosti dokonce nabízí dobu splatnosti několik let.

Půjčku na směnku nemůže získat kdokoliv (záleží však na firmě). Nebankovní společnosti požadují dovršení věku 18 let a prokázání totožnosti, často také musíte mít české občanství. Každá společnost má většinou také další podmínky, což může být např. potvrzení o příjmu (některé společnosti ho však nevyžadují). Opravdu tedy záleží na výběru společnosti.

Částky, které jsou nebankovní společnosti ochotny půjčit jsou různé a každá nebankovní společnost tedy nabízí odlišné částky. Částky se většinou pohybují v řádech deseti tisíců až sta tisíců korun. Úroky jsou různé a nebudu zde uvádět žádná konkrétní procenta, protože by to mohlo být zavádějící.

Výhodou je, že půjčka na směnku se často dá vyřídit online – pouhým vyplněním formuláře na internetu. Můžete ji však vyřídit i telefonicky. Některé společnosti však po zákaznících požadují osobní schůzku. Jak tedy můžete vidět, každá společnost má jiné podmínky pro poskytnutí této půjčky. Záleží tedy jen na vás jako společnost si vyberete.