4

Krátkodobá půjčka se dá získat pohodlně

Půjčku krátkodobou obvykle získá každý plnoletý občan České republiky, člověk s trvalým bydlištěm v ČR. Jestliže má zájemce již svůj bankovní účet je možné že banka umožňuje na účtu aktivovat kontrokorent, jež zájemci o půjčku umožní krátkodobě přečerpat účet do mínusu a získat tak zájemci peníze, které nemá. Peníze je ovšem potřeba do určitého data vrátit a na takové krátkodobé bankovní půjčce se počítají úroky. Další možností krátkodobé půjčky, kterou může zájemce získat nezávisle na tom, zda má bankovní účet je půjčka od nebankovní firmy.

Půjčkám, které se poskytují krátkodobě (s krátkou dobou splatnosti) se také říká půjčky před výplatou a nebo také půjčky do výplaty. Firmy půjčují třeba jen několik set Kč až třeba 15 000 Kč. U některých firem je možno získat peníze i bez dokládání příjmu a nebo bez toho aby firma zkontrolovala registr dlužníků zda zde zájemce o půjčku nemá nějaké nezaplacené dluhy. Firma však může podstupovat vyšší riziko nesplácení peněz a tak bývají tyto půjčky méně výhodné a nebo bývají zajištěné zástavou nemovitosti dlužníka. U krátkodobých malých půjček se ale spíše nestává, že by firma nutila zákazníka aby si nechal zastavit nemovitost.

Nebankovní krátkodobá půjčka pomáhá rychle a docela pohodlně řešit nečekané výdaje tím, že zájemci pomůže urychlit nákup a nebo zaplacení výdaje aniž by musel čekat na další výplatu. Půjčky nebankovní je potřeba samozřejmě včas splácet a uvědomit si, že v případě krátkodobé půjčky bude za měsíc nebo i kratší dobu potřeba získat půjčené peníze + navíc poplatky a úrok za půjčku. Zájemce by si měl tedy rozmyslet zda za danou dobu bude opravdu tolik peněz mít k dispozici. Pokud by tomu tak nebylo bylo by asi velmi rizikové si takovou půjčku zařizovat.